Prognoza pogody na dziś: na niebie nieliczne chmury. Korzystny biomet poprawi nam humory

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

To będzie pogodny dzień - zapowiadają synoptycy. Temperatury oscylujące w granicach 20 stopni sprawią, że wszystkim będzie ciepło. A korzystny biomet poprawi humory meteopatom.

W ciągu dnia niebo będzie słoneczne. Wyjątek od dobrej pogody stanowić będą godziny poranne na południu kraju. Tam prognozowane są mgły, które ograniczą widzialność do 200 m.

Meteorolodzy przewidują od 19 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 20 st. C w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Trójmieście, Łodzi i w Bydgoszczy, 21 st. C w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Krakowie i w Rzeszowie, 22 st. C w Katowicach i w Zielonej Górze, do 23 st. C we Wrocławiu.

Meteopaci nie będą narzekać na pogodę

Najniższa wilgotność (poniżej 50 proc.) panować będzie pasie od Ziemi Lubuskiej, przez część Wielkopolski, po wschodnie regiony kraju. Natomiast najwyższa, powyżej 60 proc., odnotowana będzie na północy i zachodzie Polski.

W całej Polsce utrzyma się subiektywne odczucie ciepła. Meteopaci mogą spodziewać się korzystnych warunków biometeo.

Warunki biometeo na poniedziałek
Warunki biometeo na poniedziałekTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1010 hPa i spada.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1012 hPa i spada.

GDAŃSK

Pogodnie. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1022 hPa i spada.

WROCŁAW

Pogodnie. Rano mglisto. Mgły mogą ograniczać widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1010 hPa i spada.

KRAKÓW

Pogodnie. Rano mglisto. Mgły mogą ograniczać widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna w dzień 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 998 hPa i spada.

Autor: mab,kt/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości