Prognoza pogody na dziś: Miejscami sypnie śniegiem. Również silnie powieje

Prognoza pogody na Wielki Czwartek i kolejne dni
Prognoza pogody na Wielki Czwartek i kolejne dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na Wielki Czwartek i kolejne dni

Czwartek w całym kraju ma być wietrzny i z opadami. Miejscami spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem oraz nawet sam śnieg. Temperatura zawaha się od 4 st. C do 7 st. C. Duża wilgotność powietrza w połączeniu z silniejszymi porywami wiatru sprawi, że zmarzniemy.

Aura w ciągu dnia nie będzie zachwycająca - w całej Polsce wystąpią opady. Synoptycy prognozują, że w okolicach Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego spadnie deszcz, a w okolicy Białegostoku i Suwałk śnieg. W pozostałych miejscowościach wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Niewykluczone są także burze na zachodzie Polski, głównie w okolicy Zielonej Góry.

Niestety aura, przynajmniej w pierwszej części dnia, ma być też dość wietrzna. Północno-zachodni wiatr, choć na ogół umiarkowany, chwilami może wiać z prędkością 45-70 km/h.

W najcieplejszym momencie dnia wartości na termometrach nie będą specjalnie wysokie. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie utrzyma się temperatura rzędu 4 st. C. W województwach w centrum wartości będą się wahały na poziomie 4-5 st. C. Najwięcej, bo około 6-7 st. C, wskażą termometry w miejscowościach na zachodzie Polski.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w czwartek będzie oscylowała na poziomie od około 70 proc. na terytorium wschodniej Polski do około 80 proc. na pozostałym obszarze kraju.

Wychodząc z domu, warto pamiętać nie tylko o parasolu, lecz także o cieplejszym okryciu - utrzyma się subiektywne wrażenie zimna, potęgowane przez wysoką wilgotność i wiatr. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne we wszystkich województwach.

Warunki biometeo w Wielki Czwartek
Warunki biometeo w Wielki CzwartekTVN Meteo

Prognoza dla pięciu miast

Dla: WARSZAWY

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 986 hPa, rośnie.

Dla: POZNANIA

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 991 hPa, rośnie.

Dla: GDAŃSKA

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 998 hPa, rośnie.

Dla: WROCŁAWIA

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 45 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 993 hPa, rośnie.

Dla: KRAKOWA

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 45 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 978 hPa, rośnie.

Autor: mb,mab/map,mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości