Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: miejscami spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w wielu regionach kraju będzie padał deszcz, a miejscami nawet deszcz ze śniegiem lub śnieg. Pogodna aura panować będzie miejscami na południu i zachodzie. Termometry wskażą od 3 st. C do 10 st. C.

W poniedziałek pogodnie pozostanie jedynie na północy i na zachodzie kraju. Poza tym spodziewamy się opadów deszczu. Im dalej na południowy wschód, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się deszcz ze śniegiem. Z kolei w górach poprószy sam śnieg.

Temperatura powietrza wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a jego porywy mogą sięgnąć 60 km/h.

Będzie zimno

Najwyższej wilgotności (powyżej 80 procent) spodziewamy się na południowym wschodzie. Najmniej wilgoci w powietrzu odnotujemy z kolei na północnym zachodzie (poniżej 60 procent). W całym kraju będzie zimno. Pogoda przeważnie niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Neutralny biomet zapanuje na północy oraz na zachodzie kraju.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 40 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i waha się.

POZNAŃ

Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 40 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i waha się.

GDAŃSK

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni. Ciśnienie w południe 1027 hPa i waha się.

WROCŁAW

Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa i waha się.

KRAKÓW

Pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i waha się.

Autor: AD,mab/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości