Prognoza pogody na dziś: miejscami popada i silniej powieje, do 22 stopni

[object Object]
Prognoza pogody na niedzielę i kolejne dnitvnmeteo.pl
wideo 2/16

W niedzielę termometry pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Miejscami powieje silniejszy wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu Jarosław znad Zatoki Fińskiej i związanego z tym niżem frontu atmosferycznego, postępującego od Pomorza w głąb kraju. Za frontem napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne-morskie, wypierając na wschód powietrze ciepłe i suche.

Pojawi się silniejszy wiatr

W niedzielę od Pomorza w głąb kraju będą postępować przelotne opady deszczu. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zapowiada się pogodny dzień. Temperatura wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z zachodu z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza na południu będzie wynosiła poniżej 60 procent. Im dalej na północ, tym będzie wyższa i w północnych województwach osiągnie powyżej 80 procent. Tam, gdzie wilgotność powietrza prognozowana jest najwyższa, będzie odczuwalny chłód. Mieszkańcy pozostałej części kraju poczują komfort termiczny. Warunki biometeo będą na ogół niekorzystne, a na pozostałym obszarze - neutralne.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielętvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Na ogół pogodnie, jedynie wieczorem przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50 km/h. Będzie miał zachodni kierunek. Ciśnienie po południu spadnie do 1000 hPa.

POZNAŃ

Wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy 18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach do 55 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu spadnie do 1002 hPa.

GDAŃSK

Popada przelotny deszcz, temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny zachodni wiatr, w porywach osiągając prędkość do 60 km/h. Ciśnienie po południu spadnie do 1011 hPa.

WROCŁAW

Na ogół pogodnie, jedynie wieczorem pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą do 20 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 45 km/h. Będzie miał zachodni kierunek. Ciśnienie po południu spadnie do 1000 hPa.

KRAKÓW

Słonecznie, termometry pokażą do 22 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 40 km/h. Powieje z zachodu. Ciśnienie po południu spadnie do 989 hPa.

Autor: ps,anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości