Prognoza pogody na dziś: lokalnie burzowo, poza tym sporo przelotnych opadów

Prognoza pogody na poniedziałek 18.08
Prognoza pogody na poniedziałek 18.08
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek 18.08

Słońce dopisze dziś mieszkańcom wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Niebo nad pozostałymi regionami Polski będzie się chmurzyć. Temperatury rzędu 20-26 st. C sprawią, że niemal wszędzie odczuwalny będzie komfort termiczny.

W poniedziałek od północnego zachodu wkroczy do Polski front atmosferyczny, sprowadzający deszczowe chmury. W zachodnich i północno-zachodnich regionach przewidywane są burze z opadami o natężeniu do 25 l/mkw. i porywistym wiatrem dochodzącym do 80 km/h.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

W pasie od Dolnego Śląska przez centrum po Suwalszczyznę grzmieć nie powinno, a deszcz będzie przelotny. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i wzdłuż wschodniej granicy ma być spokojnie, pogodnie i sucho.

Może mocniej wiać

Według prognozy pogody w całym kraju południowo-zachodni zachodni wiatr może się okresami nasilać, w porywach osiągając prędkość 45-60 km/h.

Deszczowe północne regiony odnotują 20 st. C. Sporo cieplej będzie na południu - w Małopolsce i na Podkarpaciu termometry pokażą 26 st. C, a na Górnym Śląsku i Lubelszczyźnie 25 st. C. W pozostałych regionach temperatury wyniosą 22-23 st. C.

Komfort i ciepło

Takie wartości na termometrach w większości kraju pozwolą nam odczuć komfort termiczny, a na południu i wschodzie ciepło. W północnej i zachodniej Polsce poziom wilgotności względnej przekroczy 80 proc. W centrum wyniesie 60-70 proc., a na południu i południowym wschodzie spadnie poniżej 50 proc.

W strefie opadów i burz warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W pogodnych regionach można liczyć na neutralny biomet.

Warunki biometeo w poniedziałek 18.08
Warunki biometeo w poniedziałek 18.08TVN Meteo

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

Przelotne opady deszczu, a po południu burza. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1002 hPa i spada.

Pogoda Poznań

Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burzy do 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 993 hPa i spada.

Pogoda Warszawa

Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 994 hPa i spada.

Pogoda Wrocław

Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 992 hPa i spada.

Pogoda Kraków

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 26 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 982 hPa i spada.

Autor: js,kt/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości