Prognoza pogody na dziś: kolejny front niesie deszcze

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek

W piątek lepiej nie ruszać się bez parasoli, bo kolejny front znów niesie sporą porcję opadów. Niebo będzie szczelnie zasłonięte chmurami, zza których tylko na północnym wschodzie może przebłysnąć słońce. Utrzymają się dodatnie temperatury: do 7 st. C.

Piątek będzie kolejnym deszczowym dniem. Na północnym wschodzie mogą dodatkowo pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Powieje z zachodu, ale zdecydownie słabiej niż wczoraj - z maksymalną prędkością 35 km/h.

Miejscami wciąż będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C w Suwałkach przez 5-6 st. C w centrum po 7 st. C we Wrocławiu.

Biomet niekorzystny

W powietrzu będzie dużo wilgoci, na poziomie 80-90 proc. Mieszkańcy zachodu odczują ciepło, centrum kraju komfort termiczny, a wschodu chłód. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Prognoza pogody dla meteopatów na piątek
Prognoza pogody dla meteopatów na piątek

Prognoza pogody dla regionów

Prognoza pogdy dla Warszawy

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. Ciśnienie po południu 986 hPa i rośnie.

Prognoza pogody dla Poznania

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. Ciśnienie po południu 987 hPa i rośnie.

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. Ciśnienie po południu 997 hPa i rośnie.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. Ciśnienie po południu 988 hPa i rośnie.

Prognoza pogody dla Krakowa

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. Ciśnienie po południu 977 hPa i rośnie.

Autor: mm,js/mj, rs / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości