Prognoza pogody na dziś: idzie wiosna.Na termometrach nawet 12 st. C

Prognoza na niedzielę
Prognoza na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza na niedzielę

Niedziela jeśli chodzi o pogodę zapowiada się fantastycznie. Napływa do nas ciepłe powietrze z południa, za sprawą którego w ciągu dnia słupki rtęci sięgną nawet 12 st. C. Na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie, jedynie na zachodzie, gdzie wciąż będzie zalegać front atmosferyczny - pochmurno.

W niedzielę w sporej części kraju niebo się wypogodzi. Synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński informuje, że jedynie mieszkańcom zachodniej części kraju doskwierać będzie ponura aura.

Odczujemy napływ cieplejszego powietrza napływającego z południa. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci przekroczą miejscami 10 st. C. Termometry wskażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach 45 km/h. Powieje z południowego wschodu.

W całym kraju komfortowo

Wilgotność powietrza tam, gdzie zrobi się pogodnie sięgnie około 60-70 procent. Natomiast w regionach, gdzie we znaki będzie dawał się front atmosferyczny, wyniesie około 80 procent.

Za sprawą ciepłego powietrza, które napływa do nas z południa odczujemy komfort termiczny.

Pogoda na ogół nie powinna wpływać na nasze samopoczucie. Jedynie na zachodzie biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeo na niedzielę
Warunki biometeo na niedzielęTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast kraju:

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1024 hPa i rośnie.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna: 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1023 hPa i rośnie.

GDAŃSK

Na ogół pochmurno. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe: 1039 hPa i rośnie.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna: 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1017 hPa i rośnie.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 12 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 1006 hPa i rośnie.

Autor: kt,mar/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości