Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: gorąco i burzowo

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

W sobotę wszędzie będzie ciepło, miejscami odnotujemy nawet 30 st. C. Popołudniu miejscami pojawią się burze, podczas których silniej powieje.

Na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Poza tym będzie pogodnie.

Temperatura maksymalna osiągnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 80 km/h, Powieje z południa i południowego zachodu.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza będzie wynosić od 70 proc. i powyżej na zachodzie kraju, do poniżej 50 proc. na wschodzie. Odczujemy ciepło na północy i upał na południowym wschodzie. W pozostałej części Polski będzie nam gorąco. W całej Polsce biomet stanie się niekorzystny.

Prognoza pogody dla wybranych miast

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotę

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu 1003 hPa i waha się.

POZNAŃ

Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temp. maks. w dzień 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1002 hPa i waha się.

GDAŃSK

Pogodnie. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1014 hPa i waha się.

WROCŁAW

Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1000 hPa i waha się.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu 990 hPa i waha się.

Autor: AP,AD/jap / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/panibożenka

Pozostałe wiadomości