Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: front się rozgości. Popada w dużej części kraju

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek
TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Polska będzie podzielona na pół przez front atmosferyczny. Najwyższa temperatura będzie na Podkarpaciu. Tam może te zagrzmieć.

We wtorek nad Polską zjawi się już strefa frontu atmosferycznego. Padać nie będzie tylko na Mazowszu, Mazurach i na Suwalszczyźnie. Mogą jednak pojawić się niewielkie przejaśnienia. Najwyższe temperatury termometry wskażą na Podkarpaciu, gdzie odnotujemy 19 st. C. Tam, głównie w Bieszczadach, mogą występować burze. W Małopolsce będzie 17 stopni, w centrum 15, na zachodzie 13-14. Najzimniejsza okaże się być Suwalszczyzna, gdzie odnotujemy 12 stopni. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, na północy może osiągać porywy do 70 km/h. Ciśnienie spada.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna najwyższa będzie na południowym zachodzie, zachodzie, w Polsce południowej i w centrum, gdzie wyniesie ponad 90 procent. Im dalej na północny wschód tym wartość będzie maleć. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Na północnym wschodzie, wschodzie, północy kraju i miejscami na Mazowszu wpływ pogody na nasze samopoczucie będzie neutralny. Gorzej będzie w pozostałej części, gdzie warunki biometeorologiczne okażą się być niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami, wieczorem możliwy jest słaby deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1009 hPa.

TRÓJMIASTO

Na ogół będzie pochmurno. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty do 70 km/h, powieje ze wschodu. Ciśnienie rośnie do 1025 hPa w południe w Gdańsku.

KRAKÓW

Będzie pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 987 hPa.

POZNAŃ

Będzie pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 15 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje ze wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1008 hPa, waha się.

WROCŁAW

Będzie pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa, rośnie.

Autor: ao/tm,map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości