Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: dużo słońca. Miejscami niebo spowiją chmury

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Zapowiada się słoneczna i bezdeszczowa niedziela. Na niebie możemy zobaczyć kłębiaste chmury. W całym kraju odczujemy ciepło.

Niedziela będzie na ogół pogodna, synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim i Warmii, przez 19 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na wschodzie może przybierać na sile.

Warunki biometeorologiczne

W całym kraju warunki biometeorologiczne okażą się dobre. Wszędzie odczuwać będziemy ciepło. Najmniejsza wilgotność powietrza spodziewana jest na południu Polski, tam wyniesie 50 procent i będzie się zwiększać w kierunku północnym. Na Wybrzeżu przekroczy 70 procent.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Będzie słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 19 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1005 hektopaskali, będzie się lekko wahać.

TRÓJMIASTO

Zapowiada się słoneczna niedziela. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa osiągnie 1017 hPa, lekko będzie się wahało.

POZNAŃ

Będzie słonecznie. Na termometrach prognozuje się maksymalnie 20 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może być dość silny. Barometry około południa wskażą 1008 hPa, ciśnienie będzie lekko się wahać.

WROCŁAW

Będzie bezchmurny dzień. Maksymalna temperatura sięgnie 23 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 1004 hPa i będzie się lekko wahać.

KRAKÓW

Zapowiada się słonecznie. Temperatura dojdzie do 22 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. Barometry około południa wskażą 990 hPa, ciśnienie będzie się lekko wahać.

Autor: dd, anw//rzw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay / pexels (CC0 License)

Pozostałe wiadomości