Prognoza pogody na dziś: dużo chmur, miejscami deszcz ze śniegiem

Prognoza pogody na niedzielę
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Niedziela zapowiada się szaro i ponuro. Pogoda w większości regionów nie dopisze i nie obędzie się bez parasoli. Na wschodzie spadnie deszcz, a lokalnie deszcz ze śniegiem.

W całym kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Dodatkowo miejscami na wschodzie i południowym wschodzie słabo popada deszcz lub deszcz ze śniegiem (do 2 l/mkw.).

Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 4 st. C na Warmii, Podlasiu i Lubelszczyźnie, 6 st. C w centrum kraju do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku.

Wiatr powieje z kierunków wschodnich, będzie słaby i umiarkowany.

Chłodno

W południowej i wschodniej Polsce wilgotność powietrza będzie najwyższa (ponad 70 proc.), a na zachodzie najniższa (poniżej 60 proc.). Wszędzie odczujemy chłód. Niekorzystne warunki biometeorologiczne na południowym wschodzie będą przechodzić w neutralne w centrum kraju i korzystne na zachodzie.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1010 hPa, stabilne.

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1026 hPa, stabilne.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1013 hPa, waha się.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 7 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1008 hPa, waha się.

KRAKÓW

Pochmurno, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, waha się.

Autor: AD,zupi/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości