Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: duszno, parno. Może zagrzmieć

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałekTVN Meteo
wideo 2/21

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju może spaść deszcz, miejscami też zagrzmi. Burze mogą być gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia tylko na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pogodnie. W pozostałej części Polski rozwinie się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które przyniesie przelotne opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy oraz burze z gradem.

Na termometrach maksymalnie zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Okresami wiatr towarzyszący burzom rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wyniesie około 80 procent na północnym wschodzie, w pozostałych regionach około 70 procent. Mieszkańcy Polski północnej odczują komfort termiczny. W pozostałych regionach będzie ciepło, a miejscami duszno i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne na zachodzie i niekorzystne na wschodzie.

Warunki biometeo w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przynoszące przelotne opady deszczu. Możliwa jest też burza. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Pojawi się wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 1004 hektopaskali.

TRÓJMIASTO

Wystąpi umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Temperatura maksymalnie wyniesie 21 st. C. Wiatr północno-zachodni będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak okresami okaże się dość silny. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie wartość 1017 hPa.

POZNAŃ

Wystąpi umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 24 st. C. Wystąpi wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1007 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie będzie umiarkowane, kłębiaste. Temperatura maksymalnie wyniesie 26 st. C. Wystąpi wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1004 hPa.

KRAKÓW

Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które przyniesie przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr północno-zachodni okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w trakcie burz silny. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie wartość 990 hPa.

Autor: amm,dd/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości