Prognoza pogody na dziś: do 26 st. C, lokalne burze

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na środę

Środa w wielu regionach będzie deszczowa lub nawet burzowa. Pogodnego nieba mogą natomiast spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy północnej i zachodniej Polski. Temperatura wyniesie od 21 st. C do 26 st. C.

W środę w północnej i zachodniej części kraju, a miejscami także w centrum, utrzyma się pogodna aura. W pozostałych regionach będzie deszczowo i burzowo. Grzmoty usłyszą mieszkańcy Podkarpacia, Lubelszczyzny i Kielecczyzny. Podczas burz wiatr rozpędzi się do 80 km/h.

Synoptyk prognozuje od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu.

Pogoda nie wszędzie popsuje samopoczucie

Najniższa wilgotność powietrza odnotowana zostanie na północy oraz na północnym zachodzie. Wyniesie ona poniżej 60 proc. Najwyższa zaś prognozowana jest na południu Polski. Tam higrometr wskaże ponad 80 proc. W północnej połowie Polski warunki biometeorologiczne będą neutralne, tam również zapanuje komfort termiczny. W południowej części pogoda popsuje samopoczucie, mimo iż prognozuje się subiektywne odczucie ciepła.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1010 hPa i waha się.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1013 hPa i waha się.

GDAŃSK

Słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1026 hPa i waha się.

WROCŁAW

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1007 hPa i waha się.

KRAKÓW

Zachmurzenie duże. Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północno-wschodni. Ciśnienie: 992 hPa i waha się.

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości