Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: deszczowo, ale ciepło. Lokalnie burze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Synoptycy zapowiadają opady we wszystkich regionach Polski, więc warto dziś zabrać ze sobą parasol. Miejscami może też zagrzmieć, ale będzie ciepło. Lokalnie termometry wskażą nawet 21 stopni.

W piątek pogoda nie dopisze. Pochmurno będzie szczególnie w północnej Polsce. Tam mocno popada, od Niziny Szczecińskiej po Podlasie. Mniej opadów zanotujemy w centrum, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej oraz na Dolnym i Górnym Śląsku. Tam mogą pojawić się też rozpogodzenia. W Warszawie, na Podkarpaciu i w Małopolsce mogą występować burze z opadami do 15 l/mkw i wiatrem do 70 km/h.

Najwyższe temperatury odnotujemy na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą 21 stopni. W centrum spodziewamy się od 15 do 18 stopni. Najchłodniej będzie w Trójmieście - tam zaledwie 10 stopni. Ciśnienie będzie wahać się na poziomie 1004 hPa w Warszawie.

Warunki biometeorologiczne

W całym kraju wilgotność powietrza będzie wysoka. Powyżej 90 procent na Podlasiu oraz na wschodnim wybrzeżu. Niższą wartość zanotujemy na południowym zachodzie - tam mniej niż 80 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Pogoda nie będzie dobrze wpływać na nasze samopoczucie. Warunki biometeorologiczne okażą się być niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Będzie głównie pogodnie. Okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

TRÓJMIASTO

Na ogół będzie pochmurno. Pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, okresami w osiągnie porywy do 50 km/h. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe barometry zanotują 1021 hPa.

KRAKÓW

Będzie pochmurno. Pojawią się przelotne opady i burze. Spadnie 10-15 l/mkw deszczu i powieje wiatr w porywach do 70 km/h. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 985 hPa.

POZNAŃ

Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Przelotnie popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

WROCŁAW

Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Popada przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, waha się.

Autor: ao,zupi/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości