Prognoza pogody na dziś: deszczowe chmury nadciągną nad Polskę. Możliwe burze

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Parasole i kalosze przydadzą się dziś prawie wszystkim mieszkańcom kraju. Pogodne niebo dopisze jedynie na północnym wschodzie Polski. Niestety sporo deszczowych chmur i spadające ciśnienie sprawią, że biomet stanie się niekorzystny.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

W niedzielę niebo nad większością kraju będzie zasnute ciemnymi chmurami, zwiastującymi burze i deszcz. Pokropi m.in. w Trójmieście i w Bydgoszczy, natomiast w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz we Wrocławiu, w Katowicach, Krakowie i w Rzeszowie pojawią się burze. Zagrzmi także w okolicach Lublina, Warszawy oraz w Łodzi i w Poznaniu.

Szanse na pogodny dzień od rana do wieczora mają mieszkańcy północnego wschodu. Synoptycy nie prognozują w regionie Olsztyna, Suwałk i Białegostoku opadów deszczu i burz.

Wartości na termometrach w niedzielę będą do siebie dość podobne w całym kraju. Najniższą temperaturę w ciągu dnia odnotują mieszkańcy Szczecina (19 st. C), a najwyższą - Wrocławia (24 st. C). Na ogół w Polsce utrzyma się temperatura na poziomie 20-23 st. C.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza będzie w niedzielę wahała się na poziomie od 60 proc. na północnym wschodzie, przez 70 proc. w centrum Polski do około 80 proc. wzdłuż zachodniej i południowej granicy kraju. We wschodnich województwach utrzyma się wrażenie ciepła. Na północnym zachodzie utrzyma się komfort termiczny.

W niedzielę na dolegliwości powodowane niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi narzekać będą niemalże wszyscy. Neutralny biomet spodziewany jest jedynie w na północnym wschodzie, w okolicach Suwałk, Olsztyna i Białegostoku gdzie nie powinno padać.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

WARSZAWA:

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie: 995 hPa, spada.

POZNAŃ:

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie: 996 hPa, spada.

GDAŃSK:

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie: 1008 hPa, spada.

WROCŁAW:

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie: 993 hPa, spada.

KRAKÓW

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie: 982 hPa, spada.

Autor: mb,kt/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości