Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: deszczowa aura niemal w całym kraju

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Przed nami chłodny i deszczowy dzień. Termometry pokażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia będzie na ogół pochmurno. Prawie w całym kraju wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Tylko dla Lubelszczyzny i Podkarpacia nie prognozuje się opadów, tam możliwe są przejaśnienia. Termometry wskażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu, przez 5 st. C w pasie od Podlasia po Dolny Śląsk do 7 st. C na Śląsku. Wiatr ze zmiennych kierunków okaże się słaby. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 994 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka - prawie w całym kraju przekroczy 90 procent. We wszystkich regionach odczujemy chłód, a pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Popada przelotny śnieg. Temperatura wzrośnie do 3 st. C. Wiatr okaże się słaby, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe odnotujemy 1007 hPa.

KRAKÓW

Przeważnie pochmurno, popada śnieg. Termometry wskażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 975 hPa.

POZNAŃ

Wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr okaże się przeważnie słaby, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 996 hPa.

WARSZAWA

Na ogół pochmurno. Okresami może popadać słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 994 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie będzie zmienne. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Przeważnie słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 992 hPa.

Autor: ao, anw/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Visualhunt (CC0 1.0)

Pozostałe wiadomości