Prognoza pogody na dziś: deszcze, burze i sporo słońca. Aura będzie kapryśna

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

W ciągu dnia słońce dopisze mieszkańcom centralnej części kraju. Z kolei na północy i na południu może popadać i zagrzmieć. Miejscami zrobi się ciepło, bo słupki rtęci sięgną 26 stopni.

We wtorek termometry wskażą od 20-21 st. C na północnym zachodzie do około 22-23 st. C w pozostałych województwach. Najcieplej będzie na południowym wschodzie - w Katowicach termometry wskażą 24 st. C, w Krakowie i Lublinie 25 st. C, zaś w Rzeszowie - aż 26 st. C.

W ciągu dnia powody do niezadowolenia będą mieli mieszkańcy południowego wschodu i północnego zachodu Polski, gdzie pojawią się zarówno przelotne opady deszczu, jak i burze.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Zagrzmi w Szczecinie i Trójmieście oraz w okolicy Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Katowic. W pozostałych regionach będzie dość pogodnie. Chmur na niebie będzie niewiele i nie spadnie z nich ani kropa.

Warunki biometeo

We wtorek w północnej i północno-zachodniej Polsce utrzyma się komfort termiczny, podczas gdy w pozostałych regionach będzie ciepło.

Poziom wilgotności powietrza będzie oscylował na poziomie od 60 proc. w centrum Polski do około 70 proc. w województwach na północnym zachodzie i południowym wschodzie.

Na obu krańcach kraju spodziewane są bowiem burze i przelotne opady deszczu. Z ich powodu biomet w tym regionie będzie niekorzystny. W pozostałych województwach będzie neutralny.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorekTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Pogoda: TRÓJMIASTO

Przelotny deszcz i burze (z porywami wiatru do 80 km/h, sumą opadu do 20 l/mkw). Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1007 hPa, rośnie.

Pogoda: KRAKÓW

Przelotny deszcz i burze (z porywami wiatru do 80 km/h, sumą opadu do 20 l/mkw). Temp. maks. 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie: 983 hPa, waha się.

Pogoda: POZNAŃ

Pogodnie. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1000 hPa, rośnie.

Pogoda: WARSZAWA

Rano słonecznie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Wieczorem możliwy deszcz. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie: 998 hPa, rośnie.

Pogoda: WROCŁAW

Na ogół słonecznie. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 997 hPa, rośnie.

Autor: mb,kt/ja/rp / Źródło: TVN Meteo`

Pozostałe wiadomości