Prognoza pogody na dziś: deszcz ze śniegiem przejdzie w opady śniegu

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na środę

Środa zapowiada się pochmurno i deszczowo. Miejscami spadnie deszcz ze śniegiem i deszcz. Termometry wskażą od jednego do 10 stopni Celsjusza. Aura będzie typowo jesienna, biomet niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

W ciągu dnia niebo przeważnie pozostanie pokryte chmurami. Na południu i zachodzie kraju będzie padać deszcz. Dla pozostałych regionów prognozuje się wystąpienie opadów śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach poprószy śnieg. Termometry wskażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 w Wielkopolsce, Małopolsce i na Ziemi Łódzkiej po 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje się słabo i umiarkowanie, z południa. Ciśnienie waha się, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w całym kraju przekroczy 90 procent. Subiektywne odczucie temperatury będzie inne w zależności od regionu - na zachodzie odczujemy termiczny komfort, a na wschodzie i północnym wschodzie towarzyszyć będzie nam chłód. Wziąwszy to wszystko pod uwagę oraz w związku z niskim ciśnieniem atmosferycznym, w całej Polsce warunki będą niekorzystne.

Warunki biometeo na środę
Warunki biometeo na środęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno. Wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1009 hPa.

KRAKÓW

Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Popada też deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 st. C. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 983 hPa.

POZNAŃ

Będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

WARSZAWA

Na ogół pochmurno i opady deszczu. Wczesnym popołudniem podczas przechodzenia ciepłego frontu atmosferycznego niewykluczony jest śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 10 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 996 hPa, spada.

Autor: ao, sj, wd/aw / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Flickr (CC BY 2.0)/ Sharon Mollerus

Pozostałe wiadomości