Prognoza pogody na dziś: deszcz opuści Polskę. Temperatura do 26 st.C

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Weekend zakończy się pod znakiem pogodnej aury. Polskę opuści deszczowy front. Termometry wskażą od 20 do 26 st. C.

W ciągu dnia wszędzie się wypogodzi. Nie zapowiadamy żadnych opadów deszczu.

Ponadto w najcieplejszym momencie dnia wszędzie odnotujemy co najmniej 20 st. C. Taka wartość pojawi się na termometrach na Suwalszczyźnie. W niedzielę najcieplejszy okaże się Dolny Śląsk, gdzie temperatura dojdzie do 26 st. C.

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany. Na zachodzie kraju jego porywy dojdą do 45km/h.

Korzystny biomet

Najwięcej wilgoci w powietrzu odnotujemy na północnym wschodzie Polski i na Pomorzu Gdańskim (60 procent). Najmniejszej wilgotności powietrza spodziewamy się w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeo będą korzystne.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 1008 hPa i powoli spada.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 1007 hPa i powoli spada.

GDAŃSK

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr umiarkowany, w strefie brzegowej dość silny i porywisty, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 1020 hPa i powoli spada.

WROCŁAW

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 26 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa i powoli spada.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe 993 hPa i powoli spada.

Autor: AD,mab/mk/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości