Prognoza pogody na dziś: deszcz niemal wszędzie. Możliwe burze

[object Object]
Prognoza pogody na poniedziałekTVN Meteo
wideo 2/20

Niż znad północnej Ukrainy przyniesie deszcz i burze. Pogodnie ma być tylko na zachodzie kraju. Termometry pokażą do 28 stopni na Dolnym Śląsku.

W poniedziałek pogodne będą jedynie zachodnie obszary kraju. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie możliwy jest grad. Termometry pokażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Dolnym Śląsku. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największą wilgotność powietrza w poniedziałek odnotujemy na krańcach wschodnich - przekroczy tam 70 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a na południu i południowym zachodzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, jedynie na zachodzie neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Popada przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 995 hPa i spada.

POZNAŃ

Wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 26 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i spada.

GDAŃSK

Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach rozpędzi się do 90 km/h, północny. Barometry w południe pokażą 1011 hPa. Ciśnienie spada.

WROCŁAW

Ma być pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z północy. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa i spada.

KRAKÓW

Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 25 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa i spada.

Opady deszczu i potencjalny rozwój burz zaznaczony kropkami, w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com)
Opady deszczu i potencjalny rozwój burz zaznaczony kropkami, w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: rp//aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości