Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: deszcz na północy kraju

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę 27 grudnia

W niedzielę pogoda podzieli kraj na dwie części: deszczową północ i nieco bardziej pogodne południe. Wspólne będą jedynie dodatnie temperatury, niższe na północnym wschodzie i wyższe na zachodzie Polski. Pogoda nie przyprawi o ból głowy jedynie na południu kraju.

27 grudnia na pogodne chwile największe szanse mają mieszkańcy południowej części kraju, nad którą chmur będzie stosunkowo niewiele. W północnej połowie Polski przejaśnień będzie mniej i przydadzą się parasole. Opady deszczu o natężeniu 1-5 l/mkw. spodziewane są m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Bydgoszczy, Trójmieście, Olsztynie oraz w Suwałkach i Białymstoku.

Wartości na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będą dodatnie, nieco niższe na północnym wschodzie (5-9 st. C) niż na zachodzie kraju (10-13 st. C). Najmniej wskażą termometry w Suwałkach (5 st. C) oraz Białymstoku (6 st. C), a najwięcej - w Zielonej Górze (12 st. C), Krakowie (12 st. C) i Wrocławiu (13 st. C).

Warunki biometeo

W niedzielę wilgotność powietrza będzie oscylowała na poziomie od 70 proc. na południu Polski do około 80 proc. na północy. Komfort termiczny będzie odczuwany w większości kraju - jedynie na północy i północnym wschodzie, gdzie utrzyma się niekorzystny biomet, może być chłodno. Korzystne i neutralne warunki biometeorologiczne utrzymają się nad południową częścią Polski.

Warunki biometeo w niedzielę 27 grudniaTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

Warszawa

Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa: 1012 hPa, waha się.

Trójmiasto

Zachmurzenie duże i okresowe opady deszczu (do 1-5 l/mkw). Temp. maks. 9 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie w południe: 1020 hPa, lekko spada.

Poznań

Pochmurno z większymi przejaśnieniami, wieczorem słaby deszcz. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa: 1014 hPa, waha się.

Wrocław

Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa: 1013 hPa, waha się.

Kraków

Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 12 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa: 1003hPa, waha się.

Autor: mb, zupi/map/rp / Źródło: TVN Meteo