Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: ciepło, do 15 st. C. Lokalnie opady i porywisty wiatr

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek

Dzień zapowiada się ciepło i pogodnie. Jedynie na północy i zachodzie kraju pojawią się opady deszczu i silny wiatr, wieczorem dochodzący do nawet 80 km/h. Wszystko przez niż Frank, który mocno wpłynie na pogodę w tamtym rejonie kraju.

Na Pomorzu, Kujawach i zachodzie kraju będzie pochmurno z opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Poza tym dzień okaże się dość pogodny.

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 9 st. C na północnym wschodzie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku.

Powieje z południowego zachodu i południa, umiarkowanie, na zachodzie i Pomorzu okresami dość silnie, w porywach do 60 km/h. Wieczorem wiatr nasili się do 80 km/h.

Na ogół ciepło

W piątek Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem nad Bałkanami. Jednak od zachodu kraj dostanie się pod wpływ niżu Frank, z centrum nad Morzem Norweskim. To przez ten niż warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na przeważającym obszarze kraju, a jedynie na południowym wschodzie - neutralne.

Masy chłodnego powietrza polarnego ustąpią miejsca napływającym z południowego zachodu cieplejszym masom powietrza polarnego. Przeważać będzie odczucie komfortu termicznego. Jedynie mieszkańcy północy poczują chłód.

Wilgotność względna wyniesie od 80 proc. na południu do 90 proc. na północnym zachodzie.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątek

Prognoza pogody dla regionów

WARSZAWA

Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, nasilający się pod wieczór do dość silnego, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1009 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Pochmurno z opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, wieczorem nasilający się do 80 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1020 hPa, spada.

POZNAŃ Pochmurno, po południu opady deszczu do 2l/mkw. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, wieczorem nasilający się do 80 km/h. Ciśnienie w południe 1009 hPa, spada.

WROCŁAW Pochmurno, wieczorem opady deszczu do 2 l/mkw. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, wieczorem nasilający się do 70 km/h. Ciśnienie w południe 1006 hPa, spada. KRAKÓW

Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 14 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe 998 hPa, spada.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości