Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale szaro. Przeważą opady deszczu ze śniegiem

Prognoza pogody na niedzielę 24.02
Prognoza pogody na niedzielę 24.02
Prognoza pogody na niedzielę 24.02

Prognoza pogody nie nastraja optymistycznie. Z jednej strony będzie, jak na luty, ciepło. Z drugiej - na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem.

W niedzielę Polska pozostanie pod wpływem frontu frontu atmosferycznego. Jak wynika z prognozy pogody, będzie pochmurno i mokro. W większości kraju w ma padać deszcz ze śniegiem. Na południu przeważy deszcz - rano lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Na północy i północnym zachodzie utrzymają się opady śniegu.

Odczujemy ocieplenie - w ciągu dnia w prawie w całym kraju temperatury będą dodatnie. Najchłodniejsze Suwalszczyzna, Warmia i Mazury odnotuje 0 st. C, a Podlasie, Pomorze i Ziemia Lubuska 2 st. C. Na Dolnym Śląsku i w centrum termometry pokażą 2 st. C, a na Śląsku i Lubelszczyźnie 3 st. C. Najcieplej, 4 st. C, będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Cieplej, ale biomet niekorzystny

Za sprawą ocieplenia mieszkańcy południa i centrum kraju odczują komfort termiczny, tylko na północy utrzyma się odczucie chłodu.

Tam, gdzie najcieplej, będzie też najbardziej mokro. W południowo-wschodnich regionach poziom wilgotności względnej powietrza przekroczy 90 proc. W centrum wyniesie 80-90 proc., natomiast na północy i północnym zachodzie spadnie poniżej 70 proc.

Niskie ciśnienie, frontowe chmury i wysoka wilgoć sprawią, że w całym kraju pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w niedzielę 24.02
Warunki biometeo w niedzielę 24.02

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

Dzień: Pochmurno. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna: 1 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny (do 50km/h), wschodni. Ciśnienie po południu: 1021 hPa i rośnie.

Pogoda Poznań

Dzień: Pochmurno. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Rano możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny (do 50km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 1004 hPa i rośnie.

Pogoda Warszawa

Dzień: Pochmurno. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny (do 50km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 1007 hPa i rośnie.

Pogoda Wrocław

Dzień: Pochmurno. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 997 hPa i rośnie.

Pogoda Kraków

Dzień: Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny (do 35km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 988 hPa i rośnie.

Autor: js,map/rs,ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości