Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: chmury, deszcz i silny wiatr

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień

Nad Polską przechodzą kolejne fronty atmosferyczne, a to oznacza dużo chmur i deszczu, a miejscami deszczu ze śniegiem. Z prognozy pogody wynika też, że czeka nas wietrzny dzień. Takie warunki będą źle wpływać na nasze samopoczucie, humory mogą nam poprawić tylko dodatnie temperatury - nawet do 7 st. C.

W ciągu dnia dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, a na północnym-wschodzie i północy kraju deszczu ze śniegiem. W Małopolsce oraz na Kielecczyźnie i Podkarpaciu popada jedynie w godzinach rannych i wieczornych.

Kolejny dzień na plusie

Wciąż będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, 6 st. C w centrum kraju do 7 st. C na zachodzie.

Wiatr się nie uspokoi. Wciąż będzie wiało bardzo silnie z zachodu i południowego zachodu, na Pomorzu w porywach do 90 km/h, w centrum do 70 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

CZYTAJ WIĘCEJ O OSTRZEŻENIACH PRZED SILNYM WIATREM

Bez dobrego samopoczucia

Mocny wiatr, duża wilgoć - na poziomie 80-90 proc. - i dynamicznie zmieniająca się temperatura sprawią, że warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, i to w całym kraju.

Mieszkańcy południowego zachodu odczują ciepło, centrum kraju komfort termiczny, a północnego wschodu chłód.

Prognoza pogody dla meteopatów na czwartek
Prognoza pogody dla meteopatów na czwartek

Prognoza pogdy dla regionów

Prognoza pogody dla Warszawy

Pochmurno z przejaśnieniami. Przed południem i pod wieczór opady deszczu. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 987 hPa, spada.

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr dość silny, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 980 hPa, spada.

Prognoza pogody dla Poznania

Pochmurno z przejaśnieniami. Po południu opady deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie około południa 995 hPa, waha się.

Prognoza pogody dla Krakowa

Pochmurno z przejaśnieniami. Po południu i pod wieczór opady deszczu. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie około południa 985 hPa, waha się.

Autor: mm,js/mj, rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości