Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: chłodniejszy wschód, cieplejszy zachód

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

We wtorek słońca możemy spodziewać się prawie wszędzie. Temperatura wzrośnie, na Ziemi Lubuskiej nawet do 27 stopni Celsjusza. Północny wschód kraju nadal jednak pozostanie chłodny, termometry wskażą tam zaledwie 17 stopni.

We wtorek wszędzie będzie na ogół pogodnie. Na północnym wschodzie mogą jedynie wystąpić słabnące opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C na Ziemi Łódzkiej i w Małopolsce, do 27 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza będzie malała z północnego wschodu na południowy zachód. Maksymalnie przekroczy 70 procent. Na południu i zachodzie Polski odczujemy ciepło, na północnym wschodzie chłód, a na pozostałym obszarze komfort termiczny. Biomet okaże się na ogół neutralny. Pogoda wpłynie na samopoczucie negatywnie jedynie na obszarze Podlasia, Warmii i Mazur.

Warunki biometeorologiczne we wtorekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWY

Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Ciśnienie waha się, o północy odnotujemy 1000 hektopaskali.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Na ogół umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 1005 hPa.

GDAŃSK

Możliwy słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie waha się, o północy odnotujemy 1012 hPa.

WROCŁAW

Słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, o północy odnotujemy 1002 hPa.

KRAKÓW

Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 990 hPa.

Autor: ao,dd/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock