Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: bez parasola ani rusz. Tylko miejscami dopisze aura

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek
TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Wychodząc z domu trzeba wziąć parasol. Nad Polską będzie bowiem przemieszczać się strefa opadów. Wolna od deszczu będzie jedynie niewielka część kraju.

W ciągu dnia opady ominą jedynie Lublin i Rzeszów. Spadnie od 5 (północny wschód) do nawet 20 l/mkw. (takiej wartości spodziewamy się na północnym zachodzie).

Najcieplejszym miastem we wtorek będzie Rzeszów, gdzie utrzyma się temperatura 22 st. C. Kraków, Lublin - tu spodziewamy się po 20 st. C. 19 st. C będzie w Suwałkach oraz w Białymstoku. Najchłodniej, bo z temperaturą 15 st. C, będzie wzdłuż zachodniej granicy.

Warunki biometeo

We wtorek meteopaci mogą odczuwać dyskomfort powodowany niekorzystnym biometem.

Poziom wilgotności powietrza sięgnie od 60 proc. na południowym wschodzie do 80 proc. wzdłuż północnej granicy Polski.

Dodatkowo mieszkańcom zachodnich województw będzie towarzyszył chłód, podczas gdy w części wschodniej kraju utrzyma się komfort termiczny.

Warunki biometeorologiczne na wtorek
Warunki biometeorologiczne na wtorekTVN Meteo

Prognoza dla pięciu miast Polski

Pogoda WARSZAWA

Okresowe opady deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie: 1003 hPa i rośnie.

Pogoda POZNAŃ

Okresowe opady deszczu. Temp. maks. w dzień 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie: 1005 hPa i rośnie.

Pogoda GDAŃSK

Okresowe opady deszczu. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie: 1016 hPa i spada.

Pogoda WROCŁAW

Okresowe opady deszczu. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie: 1002 hPa i rośnie.

Pogoda KRAKÓW

Okresowe opady deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie: 990 hPa i rośnie.

Autor: mb,kt/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości