Prognoza pogody na dziś: będzie ciepło, ale burzowo

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę będzie ciepło. Termometry wskażą nawet 22 stopnie na Lubelszczyźnie. Lokalnie pojawią się jednak przelotne opady. We wschodniej części kraju wystąpią burze, miejscami spadnie grad. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Sobota okaże się bardzo ciepłym dniem. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zanotujemy nawet 22 stopnie. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie będzie 21 stopni, a w centrum, Wielkopolsce i na Śląsku 19 stopni. Najniższe temperatury wskażą termometry na Nizinie Szczecińskiej - tam zaledwie 15 stopni. W większości kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Sucho będzie tylko na północnym zachodzie i na Pomorzu. We wschodniej Polsce można spodziewać się burz, lokalnie z gradem. Może wtedy spaść do 15 l/mkw deszczu. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, w trakcie burz może osiągnąć porywy do 70 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza najwyższa będzie w Polsce południowo-wschodniej, gdzie wyniesie ponad 80 procent. Na północnym zachodzie nie przekroczy 60 proc. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w prawie całym kraju. Jedynie w rejonie północno-zachodnim pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie nawet 70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa, spada

POZNAŃ

Będzie pogodnie. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 10 st. C. Wiatr słaby, powieje z północnego-wschodu. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1007 hPa.

Okresami popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, spada.

GDAŃSK

Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa, spada.

WROCŁAW

Okresami popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

KRAKÓW

Popada przelotny deszcz lub pojawi się burza. Termometry wskażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w porywach burzowych osiągnie 70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 986 hPa, będzie spadać.

Autor: ao/map/wd / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości