Prognoza pogody na dziś: bardzo dużo słońca

Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)

W niedzielę czeka nas dużo słońca i pogodnego nieba. Północ kraju będzie chłodniejsza od południa - w Suwałkach zaledwie 10 st. C. Najcieplejszy będzie Wrocław, gdzie termometry wskażą nawet 17 st. C.

W pierwszej części dnia może być pochmurno na południu kraju. Będzie to pozostałość po zalegającej tam w nocy strefie wilgoci. Jednak w ciągu dnia, w miarę rozbudowywania się wyżu, słoneczna aura dotrze i tam.

Temperatura będzie przyjemna. Termometry pokażą od 10 st. C w Suwałkach, przez 13-14 st. C w centrum kraju, po 17 st. C na południowym zachodzie. Będzie wiać słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Dobre samopoczucie

Wyż nad Polską spowoduje, że będziemy mieli ochotę na wyjście z domu. Warunki biometeorologiczne będą korzystne, powinno dopisywać nam dobre samopoczucie.

Wilgotność względna będzie większa na południu i wyniesie 60 proc. Na pozostałym obszarze kraju to 50 proc. i mniej.

Prognoza pogody dla meteopatów na niedzielę
Prognoza pogody dla meteopatów na niedzielę

Prognoza pogody dla regionów

WARSZAWA

Dzień: słonecznie. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1012 hPa, wolno spada.

TRÓJMIASTO

Dzień: słonecznie. Temp. maks. 11 st. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1027 hPa, spada.

POZNAŃ

Dzień: słonecznie. Temp. maks. 14 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1013 hPa, wolno spada.

WROCŁAW

Dzień: słonecznie. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1006 hPa, wolno spada.

KRAKÓW

Dzień: pogodnie. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, wolno spada.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości