Prognoza pogody na dziś: bardzo duża różnica temperatury i porywisty wiatr

Prognoza pogody na wtorek
tvnmeteo.plPrognoza pogody na wtorek

We wtorek będzie od 8 do 20 stopni. Powieje mocniej na Wybrzeżu i w górach, gdzie będzie halny.

Na wtorek prognozujemy wysokie temperatury w południowej części kraju. Termometry w Krakowie mają wskazać nawet do 20 stopni. Najniższe wartości odnotujemy na północy i północnym zachodzie kraju - tam 8 st. C. W centrum Polski będzie 17 st. C.

Na południu i południowym wschodzie będzie pogodnie, jednak w pozostałych częściach kraju zapanuje pochmurna i deszczowa aura. Największe zachmurzenie i najbardziej obfite opady pojawią się w Polsce północnej.

Na Wybrzeżu prognozujemy też silniejsze porywy wiatru. Najmocniej będzie jednak wiać w górach - tam przewidujemy wiatr halny, który w porywach może osiągnąć do 140 km/h.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza na północy i północnym zachodzie będzie najwyższa i wyniesie 80 proc. W centrum i na południowym wschodzie będą to wartości niższe ok. 70 i 60 proc.

Mieszkańcy centralnych, południowych i południowo-wschodnich części Polski odczują ciepło, natomiast północ i północny zachód, niestety będzie znajdować się w chłodnej masie powietrza.

Warunki biometeorologiczne neutralne tam gdzie nie będzie padać, czyli na południu kraju, w pozostałych regionach - niekorzystne.

Prognoza pogody dla wybranych miast

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorektvnmeteo.pl

WARSZAWA

Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada. POZNAŃ

Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 15 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i spada. GDAŃSK

Pochmurno z opadami deszczu. Temp. maks. w dzień 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa i spada. WROCŁAW

Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada. KRAKOWA

Pogodnie. Temp. maks. w dzień 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 981 hPa i spada.

Autor: agr,AP/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości