Najnowsze

Prognoza pogody na 16 dni: skazani na lodowaty październik

Najnowsze

Prognoza pogody na 16 dni
TVN MeteoPrognoza pogody na 16 dni

Od dobrych kilku dni marzniemy przez arktyczne powietrze, które napłynęło do Polski z północy. Teraz do tego przejmującego, lodowatego chłodu dołączą jeszcze opady deszczu i śniegu - jesień może przestać się podobać.

Za zimne powietrze odpowiada m.in. wyż, którego centrum teraz będzie nad Łotwą. To właśnie ten układ ciśnienia kieruje w naszą stronę arktyczne zimno. Z kolei za deszcz i śnieg możemy obwiniać niż, który jest nad Morzem Czarnym. Chmury tego niżu przemieszczają się teraz na północ, czyli do nas i dlatego będzie padać.

Napływa arktyczne powietrzeTVN Meteo

Przed nami wyjątkowo nieprzyjemna pogoda. Początek tygodnia będzie mokry i zimny - w dzień będzie zaledwie kilka stopni powyżej zera i czasami będzie padać deszcz i mokry śnieg. Trochę cieplej zrobi się w drugiej połowie tygodnia - wtedy może być 13, 14 stopni. Po tym niewielkim wzroście temperatury znowu - po 20 października - przyjdzie kilkudniowe ochłodzenie i będzie tylko kilka stopni. Wyraźnie cieplej powinno się zrobić po 25 października - wtedy może być 16 stopni.

Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości