Najnowsze

Prognoza pogody na 16 dni: deszczowo, ale wrzesień pożegna się ciepło

Najnowsze

Pogoda na 16 dni: tydzień deszczu i słoneczne pożegnanie
TVN MeteoPogoda na 16 dni: tydzień deszczu i słoneczne pożegnanie

Nadchodzący tydzień zapowiada się deszczowo, a to za sprawą niżu, jaki utrzyma się nad naszym krajem. Dopiero od przyszłego poniedziałku synoptycy prognozują rozpogodzenia, jakie przyniesie wyż. Mimo to nie ma już co liczyć na ciepłe noce - jesień w naszym kraju zaczyna gościć już na stałe.

Niedzielna noc, jak przewidują synoptycy, będzie chłodna i deszczowa. Temperatura spadnie do 10-14 st. C, a prognozy zapowiadają deszcz. Podobnie będzie w poniedziałek - w większości polskich miast pojawi się deszcz, a słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C.

Deszczowy tydzień

Wtorek według synoptyków będzie zdecydowanie chłodniejszy, a termometry wskażą 13-16 st. C. Podobnie będzie przez cały tydzień, ponieważ niż nad naszym krajem obniży temperaturę, i przyniesie przelotne opady deszczu. Rozpogodzeń będzie niewiele. Najchłodniejszym dniem będzie 21 września. Tego dnia, w sobotę, termometry wskażą miejscami zaledwie 10 st. C.

Wyż i rozpogodzenia

Jednak już 22 września, w niedzielę, zacznie robić się cieplej. To za sprawą wyżu, jaki powoli będzie wchodził do naszego kraju. Różnica temperatury tego dnia będzie spora - od 11 do 19 st. C.

Poniedziałek 23 września będzie dniem, który utrzyma tendencję wzrostu temperatur. We wtorek i w środę termometry w najcieplejszym miejscu w kraju wskażą kolejno 21 st. C i 22 st. C.

Drobne załamanie pogody nadejdzie w czwartek, 26 września. Tego dnia termometry wskażą od 14 st. C do 19 st. C. Z kolei w piątek pogoda się poprawi, a termometry wskażą 17-20 st. C. Ciepły będzie także weekend 28 i 29 września. Słupki rtęci powędrują od 18 st. C do 21-22 st. C.

Ciepło na koniec

Zaskakująco ciepło zapowiada się także poniedziałek 30 września, i pierwszy dzień października. Ostatniego dnia września na termometrach zobaczymy 17-21 st. C. 1 października niektórzy powitają temperaturą nawet 23 st. C.

Autor: mb/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości