Prognoza na pięć dni: chłodno, mokro i pochmurno. Miejscami będzie grzmiało

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Polska znajduje się pod wpływem rozległego niżu z centrum nad północnym Bałtykiem oraz mniejszego, ale bardziej dynamicznego niżu przemieszczającego się nad Polska południową i wschodnią. Jednocześnie z północnego-zachodu napływa chłodne, wilgotne polarno-morskie powietrze. To oznacza jedno - odnotujemy zarówno przelotne opady deszczu oraz lokalne burze, a o upale do końca tygodnia możemy zapomnieć.

W czwartek deszczowe chmury ominą jedynie obszar Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. W pozostałych regionach będzie mocno, zwłaszcza na północy kraju, wiało. Nie będzie również zbyt ciepło - termometry wskażą od 15 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie i 18 st. C w centrum kraju do 22 st. C w Wielkopolsce.

- Miejscami opady będą bardzo intensywne, rzędu nawet 30 l/mkw. - przestrzega synoptyk TVN Meteo. Z kolei w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pojawią się burze, w trakcie których wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia będzie umiarkowanie zachmurzony. Jedynie w Sudetach chmur będzie przybywało, a synoptycy nie wykluczają wystąpienia w górzystym regionie przelotnego deszczu.Termometry wskażą od 20 st. C na północy i 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

Sobota

W sobotę pogodnie będzie na południu Polski - w pozostałych częściach spodziewane jest umiarkowane, miejscami silne, zachmurzenie i przelotny deszcz. Burze pojawią się na Pomorzu, sprowadzając opady rzędu 15 l/mkw. i silny wiatr, osiągający w porywach 80 km/h. Utrzyma się temperatura od 20 st. C na Podlasiu i 23 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu.

Niedziela

Ostatni dzień tygodnia będzie bez wyjątku w całej Polsce pochmurny i deszczowy. Synoptycy prognozują, że lokalnie będą pojawiały się burze, w trakcie których spadnie do 20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość 80 km/h w porywach. W niedzielę termometry wskażą od 19 st. C na zachodzie i 21 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Podkarpaciu.

Poniedziałek

Pierwszego dnia tygodnia pogoda nie dopisze w województwach na północnym wschodzie, gdzie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i spadnie do 5 l/mkw. deszczu. Poniedziałek nie będzie szczególnie ciepły - termometry wskażą od 18 st. C na Podlasiu i 20 st. C w centrum do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

Autor: mb/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości