Najnowsze

Prognoza na dziś: zmarzniemy i zmokniemy. Prawie w całym kraju będzie padało

Najnowsze

Prognoza pogody na Wielkanoc
TVN MeteoPrognoza pogody na Wielkanoc

Pogoda w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych, niestety, będzie daleka od wiosennej. Nie dość, że zobaczymy niewiele błękitnego nieba, to dodatkowo zmokniemy - prawie w całej Polsce wystąpią przelotne opady, zarówno deszczu, jak i śniegu. Termometry wskażą wartości rzędu 4-8 st. C, a niekorzystny biomet przyprawi meteopatów o ból głowy.

W całym kraju niebo będzie się chmurzyć. Poza tym niemal wszędzie popada. Z opadami muszą liczyć się mieszkańcy przede wszystkim Polski wschodniej. Może spaść deszcz, śnieg oraz deszcz ze śniegiem.

Po mroźnej nocy i poranku, dzień również nie będzie najcieplejszy. Zaledwie 4 st. C prognozowane są w rejonie Suwałk i Olsztyna. Najwyższe wartości na termometrach odnotujemy z kolei na Nizinie Szczecińskiej (8 st. C).

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale synoptycy ostrzegają, że okresami może być silniejszy. W całej Polsce ciśnienie rośnie.

Niekorzystny biomet i zimno

Wilgotność powietrza będzie wysoka. Niemal w całym kraju przekroczy 90 procent. Jedynie na zachodzie będzie niższa.

W Wielkanoc będzie nam zimno. Meteopaci mogą narzekać na pogodę, ponieważ biomet stanie się niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne na Wielkanoc
Warunki biometeorologiczne na WielkanocTVN Meteo

Prognoza dla pięciu miast

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1017 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 987 hPa, rośnie.

POZNAŃ

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1009 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie w południe 1004 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 7 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

Autor: AD,mb/mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości