Najnowsze

Prognoza na dziś: nadciągają burze, może być niebezpiecznie

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Nad Polskę zachodnią i północną wkroczy front atmosferyczny. Dla tych regionów prognozuje się wystąpienie burz, miejscami gwałtownych. Będzie upalnie - miejscami temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

W piątek na niebie zobaczymy zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na zachodzie i północy wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

Burze, z gradem i opadami do 20-40 litrów na metr kwadratowy pojawią się na ogół po południu i wieczorem. Termometry pokażą od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 31 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na południu.

Wiatr będzie południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami dość silny. W burzach osiągnie prędkość do 80-100 km/h.

Prognoza pogody na piątkowy wieczór i nocTVN Meteo
Prognoza pogody na sobotęTVN Meteo

Warunki biometeorologiczne

Najwyższa wilgotność powietrza będzie na północnym zachodzie kraju, wyniesie tam ponad 70 procent. Najniższą natomiast odnotuje się na południowym wschodzie, wyniesie tam poniżej 60 proc. Na północy i północnym-zachodzie Polski będzie ciepło, a w pozostałych regionach odczuwalne będzie gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwa burza. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1014 hPa, spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwa burza. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa 1003 hPa, spada.

WROCŁAW

Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, spada.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 990 hPa, spada.

Burze nad Polską w piątek (ICM UW)
Burze nad Polską w piątek (ICM UW)ICM UW

Autor: AP,ao/aw,ja / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Lucy Chian/ Unsplash

Pozostałe wiadomości