Prawdziwie alpejska niedziela - słońce i śnieg

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 26.02
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 26.02
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 26.02

W Alpach tej niedzieli będzie przeważać słońce. Pochmurne niebo i opady śniegu czekają głównie na wypoczywających w Niemczech i Austrii.

We Francji dużo słońca i ciepło. Na termometrach nawet 5 st. C. Na stokach od 60 do 410 cm śniegu. W niedzielę nowego nie przybędzie.

Trochę słońca, trochę chmur

Całkiem słonecznie będzie również w Szwajcarii. W kraju białego krzyża będzie się jednak chmurzyć i trzeba przygotować się na opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Trasy znakomicie naśnieżone, do dyspozycji narciarzy od 70 do 350 cm pokrywy. Będzie od -5 do nawet 8 st. C.

Włochy w niedzielę doświadczą niemal każdego rodzaju zimowej pogody. Na zachodnich stokach bezchmurne niebo i piękne słońce, a na termometrach od 1 do 7 st. C. Na trasach leżeć będzie od 40 do nawet 270 cm śniegu, co jak na Włochy, jest sporym zapasem.

W środkowej części włoskich Alp więcej chmur, i na przemian ze słońcem, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rozpiętość temperatur jeszcze większa, od 0 do 9 st. C.

Wschodnie Alpy włoskie z bardziej wyrównaną temperaturą, od 4 do 5 st. C. Tutaj także poprószy świeży śnieg.

W Austrii i Niemczech sypnie śniegiem

Najwięcej chmur i opadów śniegu przewiduje się w Austrii. Narciarze w austriackich kurortach muszą pamiętać także o dużym mrozie, który w wyższych partiach gór może dochodzić do -15 st. C.

Na trasach czekać będzie od 1 do prawie 4 metrów śniegu.

Niemieckie ośrodki narciarskie także spowiją śniegowe chmury. Padać będzie niemal wszędzie, są jednak szanse na niewielkie przejaśnienia. Na termometrach od -6 do 3 st. C. Na Zugspitze mroźno, -12 st. C.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości