Najnowsze

Poznajcie Jespera - kota, który uwielbia biegi narciarskie

Najnowsze


Widzieliście kiedyś kota, który kocha śnieg i sporty zimowe, zwykle przeznaczone dla psów? Nie? To poznajcie Jespera, domowego pupila kochającego zimową scenerię i jazdę na nartach.

Jesper to 2-letni kot rasy norweski leśny. Ze swoją panią, Ainą Stormo uprawia wiele sportów - od narciarstwa po pływanie. Kobieta ze swoim kociakiem rozpoczęła zwiedzanie najbliższych okolic, kiedy ten miał trzy miesiące. Z czasem trasy wycieczek były wydłużane.

- To było satysfakcjonujące, kiedy widziałam, jak łatwo przystosowywał się do nowych warunków i jak rozwiązuje problemy w bardzo inteligentny sposób - powiedziała właścicielka Jespera w rozmowie z adventurecats.org. - Lubi chodzić po górach i lesie. Ale najlepsze są wyprawy wędkarskie. To istny raj dla niego, kocha ryby. Często nam towarzyszy też w stadninie lub na rowerze - dodała.

Zacznij trening w domu

Chcesz zacząć zabierać ze sobą kota na wycieczki po górach? Aina Stormo ma radę.

- Kota trzeba zacząć trenować i przyzwyczajać do szelek jeszcze w domu. W szkoleniu pomagają nagrody, ulubione kocie przekąski. Ucz kota przez zabawę. To bardzo ważne - radzi Stormo.

Jesper ma założone konto na Facebooku. Ma wielu fanów, którzy podziwiają kocie wyczyny sportowe.

Dołącz do nas na Snapchacie

Autor: mab/jap / Źródło: adventurecats.org, ENEX

Pozostałe wiadomości