Pożeglujecie tylko po Solińskim

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Jedynym polskim akwenem, po którym da się we wtorek popływać będzie Jezioro Solińskie. Nad pozostałymi wodami będzie padać, a gdzieniegdzie rozpęta się sztorm. Siła wiatru sięgnie 8 st. Beauforta w Ustce, a także na pełnym morzu.

Na wodach zachodniego Wybrzeża wyjątkowo wietrznie. Maksymalna siła wiatru wyniesie od 6 st. B w Kołobrzegu do 8 st. B w Ustce. Zza deszczowych chmur wyjrzy słońce, ale będzie stosunkowo chłodno - 17-18 st. Celsjusza.

I po drugiej stronie Wybrzeża popada, ale w okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej wiatr powieje o wiele łagodniej. Tu spodziewamy się maksymalnie 5 st. B. Najwięcej 19 st. C, pokażą termometry w Jastarni.

Niewykluczone, że na otwartym morzu zagrozi żeglarzom sztorm. Niskie temperatury (nawet 15 st. C) i deszcz także przyczynią się do tego, aby nie wypływać na Bałtyk.

Solińskie w sam raz dla żeglarzy

Nad jeziorami Suwalszczyzny, Warmii i Mazur, Podlasia i Mazowsza równie wietrznie, jak nad morzem, do 5-6 st. B. Deszcz nie ominie żadnego ze wschodnich akwenów, a słupek rtęci podskoczy 17-21 kresek. Wiatr sprzyjający żeglarzom, sięgający 4 st. B, powieje we wtorek nad Jeziorem Solińskim, jedynym jeziorem nad którym nie popada.

W Chorwacji wiatr będzie wiał łagodnie

W Grecji czeka żeglarzy wiatr rzędu 5-6 st. B, niemalże bezchmurne niebo i upał sięgający 33 st. C. W Chorwacji temperatury będą równie wysokie, niebo równie piękne, ale wiatr będzie już dużo łagodniejszy.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości