Najnowsze

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Najnowsze

Zdjęcie z Bałtyku

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Na wschodnim wybrzeżu Polski wiatr osiągnie siłę 3-6 stopni w skali Beauforta. Wiał będzie z zachodu i z północnego zachodu. Bardziej zachmurzy się w rejonach Łeby, Spotu i Krynicy. Synoptycy nie spodziewają się jednak opadów deszczu. Temperatura umiarkowana, od 17 st. C w Łebie, Jastarni i Krynicy do 18 st. C w Sopocie.

Nieco gorzej będą mieli żeglarze na zachodnim wybrzeżu. Temperatura będzie wyższa od 17 st. C w Ustce do 21 st. C na Jeziorze Miedwie. Przelotnie może popadać w Kołobrzegu i Międzyzdrojach. Wiatr najsilniej powieje w Ustce, do 5 stopni w skali Beauforta.

Na jeziorach "prawie" słonecznie

Jutro najspokojniej będzie na Jeziorze Tałty i na Jeziorze Nidzickim, od 2 do 5 stopni w skali Beauforta. Wiatr będzie wiał z północnego zachodu. Najwyższa temperatura prognozowana jest na Jeziorze Nidzickim i na Zalewie Zegrzyńskim, 20 st. C. Spodziewane są opady niewielkiego, przelotnego deszczu tylko w okolicach Zegrza.

Na otwartym morzu opadów raczej nie będzie

Jedynie w środkowej części Bałtyku spodziewane są opady przelotnego deszczu. Nad pozostałą częścią morza niebo zasnuje się chmurami. Będzie ciepło, od 16 st. C do 18 st. C. Wiatr będzie wiał umiarkowany (2-6 stopni w skali Beauforta) z północnego zachodu.

W Cieśninach Duńskich nieco chłodniej, 15 st. C. Wiatr z południowego zachodu w porywach będzie osiągał siłę 4 stopni w skali Beauforta.

Piękne słońce, lazurowe morze i lekki wiatr

Warunki do żeglowania w Grecji najlepsze będą w okolicach Dubrownika. Będzie wiał północny wiatr o sile 4-7 stopni w skali Beauforta. W całej Chorwacji można spodziewać się pięknej i słonecznej pogody. Od 27 st. C w Rijece do 29 st. C w Splicie i Dubrowniku.

Fantastyczne warunki będą na greckich Cykladach – ciepło, ale nie gorąco, słonecznie i wietrznie. Będzie wiał wiatr o sile 5-8 stopni w skali Beauforta. Słońce pojawi się także na Korfu i w Salonikach. W przeważające części wiatr wiał będzie z północy.

Jakie są Wasze ulubione miejsca do żeglowania? Piszcie na naszym forum!

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości