Najnowsze

Pożar Caldor w Stanach Zjednoczonych. Ogień zbliża się do kurortu

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
PAP
Pożar Caldor w Kalifornii

Strażacy walczą z pożarem Caldor na północnym wschodzie amerykańskiego stanu Kalifornia. Ogień zbliża się do południowego brzegu jeziora Tahoe i położonego tam kurortu South Lake Tahoe - poinformowała w środę straż pożarna. Walczy z nim ponad 2,5 tysiąca strażaków, wspieranych przez samoloty gaśnicze.

Caldor od 14 sierpnia strawił już niemal 500 kilometrów kwadratowych lasów oraz zniszczył co najmniej 455 domostw. Pożar jest opanowany w 11 procentach i wciąż zagraża ponad 17 tysiącom obiektów budowlanych - podała agencja AP.

Jak ostrzegł szef kalifornijskiej straży pożarnej Thom Porter obecnie pożar znajduje się już około 30 kilometrów od południowego brzegu jeziora Tahoe i znajdującego się tam kurortu South Lake Tahoe.

Google Maps

Tysiące strażaków, dziesiątki wozów

Z ogniem walczy ponad 2,5 tysiąca strażaków, wspieranych przez samoloty gaśnicze.

- To obecnie pożar numer jeden w kraju. Zmobilizowaliśmy zastępy strażaków i dziesiątki wozów strażackich, a wiele innych już jest w drodze by nas wesprzeć - ocenił sytuację Jeff Marsolais nadzorujący park narodowy Eldorado i szalejący tam pożar. W połowie lipca w Feather River Canyon, na północ od Sacramento, wybuchł pożar Dixie, który amerykańskie media nazwały największym pożarem w historii stanu Kalifornia.

Autor:ps

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości