Najnowsze

Powódź w Pakistanie. 32 ofiary, 350 tys. osób bez dachu nad głową

Najnowsze


Tragiczna w skutkach powódź w Pakistanie. Wezbrana woda, niosąc ze sobą jednocześnie ogromne ilości błota, niszczyła mosty i domy. Wiele osób zostało bez dachu nad głową.

Jak podają lokalne władze na skutek powodzi w Pakistanie co najmniej 32 osoby straciły życie. Powódź, która jest skutkiem obfitych opadów deszczu, sieje spustoszenie w północnych rejonach Pakistanu. Najgorsza sytuacja jest w dystryktach Czitral i Charsadda w północnej części prowincji Chajber Pasztunchwa.

15 zerwanych mostów

Powódź porywała wszystko co stanęło jej na drodze, w tym mosty, domy a także bydło. W dystrykcie Czitral rwąca woda zerwała 15 mostów i uszkodziła 12 dróg. Ponadto powódź spowodowała zniszczenia budynków użyteczności publicznej, w tym sklepów.

Według doniesień lokalnych mediów w prowincji Czitral co najmniej 161 budynków zostało doszczętnie - a 45 częściowo - zniszczonych. Żywioł pozbawił dachu nad głową ponad 350 tys. osób. Schronienie poszkodowanym zapewnia administracja samorządowa.

Zniszczonych zostało także 1200 ha pól uprawnych.

Deszczowe prognozy

Lokalni meteorolodzy prognozują, że w ciągu nadchodzących pięciu dni w północnym Pakistanie opady deszczu nie odpuszczą.

Autor: AD/kka / Źródło: en.dailypakistan.com.pk, www.geo.tv

Pozostałe wiadomości