Najnowsze

Powódź w Ekwadorze. Ucierpiało 200 rodzin

Najnowsze


Ulewne deszcze przyczyniły się do powodzi w Ekwadorze. Intensywne opady, występujące 31 marca i 1 kwietnia, dotknęły aż 200 rodzin na obszarze prowincji Los Rios na zachodzie kraju.

11 rodzin zostało ewakuowanych w piątek z okolic miejscowości Ventanas, po tym jak poziom wody podniósł się tam o dwa metry. Wiele terenów znajdujących się w obrębie prowincji Los Rios jest zagrożonych powodzią. Mogą także występować osuwiska i lawiny błotne.

Władze podają, że na tym obszarze przez pogodę ucierpiało łącznie 200 rodzin.

Zawaliły się trzy budynki

Woda zalała podwórka i domy. Zawaliły się trzy budynki, zerwana została także linia energetyczna. Z powodu wysokiego poziomu wody do akcji ratunkowej wykorzystano łodzie.

Intensywnym opadom towarzyszył także silny wiatr. Przez powalone drzewo zablokowana została droga na trasie Ventanas-Puebloviejo.

Jedną z osób, które straciły dom była Diana Leon. Według mieszkanki regionu dotkniętego powodzią ok. godz. 23 lokalnego czasu deszcz był bardzo silny. Kobieta zdała sobie sprawę z tego, że zawalił się sąsiedni dom, gdy usłyszała krzyki sąsiadów.

Problemy związane z intensywnymi opadami w ostatnich dniach występowały także w innych prowincjach na północy i w centrum Ekwadoru, m.in. w Pichincha, Orellana, Cotopaxi i Tungurahua. Zalane zostały tam liczne drogi, a silny wiatr wraz z ulewnym deszczem przewracał drzewa i kruszył fragmenty skał.

Autor: zupi/map / Źródło: ENEX, eluniverso.com, cronicaviva.com.pe

Pozostałe wiadomości