Najnowsze

Powódź dręczy północną Hiszpanię

Najnowsze


Burze z ulewnymi deszczami nękają północne obszary Hiszpanii. Najbardziej ucierpiały regiony Katalonia, Aragonia i Nawarra. W jednym z miast trzeba było ewakuować 110 uczniów ze szkoły, w której osłabiony przez wodę dach groził zawaleniem.

Obfite opady dały się w ostatnich dniach we znaki mieszkańcom Katalonii, Aragonii i Nawarry. W Aragonii co najmniej trzy miasta ucierpiały z powodu zalań i podtopień. Odnotowano w nich liczne zniszczenia.

Woda osłabiła dach szkoły

W prowincji Saragossa z powodu ulew wezbrały rzeki, powodując powodzie w powiecie Cinco Villas.

W mieście Sábada trzeba było ewakuować 110 uczniów katolickiej szkoły. Woda wlewała się przez dach budynku i groziła jego zawaleniem.

W wielu miejscach woda podtopiła domy i sklepy oraz zaparkowane przy drogach samochody. Na zalanych obszarach pracują strażacy.

Gwałtowne burze od środy

Mieszkańcy graniczącego z Pirenejami regionu Nawarra zostali ostrzeżeni przed niebezpieczeństem wylania wezbranych po ulewach rzek. Wstrzymano ruch na niektórych podtopionych drogach.

Burze i ulewy nękają północną Hiszpanię od kilku dni. W nocy ze środy na czwartek w katalońskim Lloret de Mar zginęła 37-letnia Polka porwana przez wysoką falę. Synoptycy przewidywali, że gwałtowne zjawiska będą występować do niedzieli.

Autor: js/ŁUD / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości