Najnowsze

Powalone drzewa, przygniecione samochody. Wasze relacje z wichur

Najnowsze

Skutki silnego wiatru w Wałbrzychu
Kontakt24 / porarekSkutki silnego wiatru w Wałbrzychu

Powalone drzewa i pozrywane dachy - strażacy mają pełne ręce roboty z powodu wichur, które przechodzą nad całą Polską. Na Kontakt 24 wysyłacie nam zdjęcia i filmy pokazujące szkody, jakie wyrządził wiatr w Waszych okolicach.

W Zielonej Górze (woj. lubuskie) wiatr przewrócił drzewo, które przygniotło dwa samochody, a zdjęcia na Kontakt 24 przesłał Reporter 24 Mastersdz.

- Do zdarzenia doszło przed godziną 11 przy ulicy Wyspiańskiej. Samochody były puste, nikt nie ucierpiał - poinformował nas mł. bryg. Ryszard Gura z zielonogórskiej straży pożarnej. Jak dodał, strażacy mają dziś sporo pracy.

- Wcześniej w miejscowości Racula wiatr zerwał część dachu w budynku gospodarczym. Nikt nie ucierpiał - dodał strażak. Sporo jest także powalonych drzew, które blokują drogi.

Wieje na Dolnym Śląsku

Mocno wieje też w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Film z Dolnego Śląska dostaliśmy od Reportera 24. - "Drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Na szczęście samochód nie ucierpiał" - napisał porarek.

- Do tej pory mieliśmy dwa zdarzenia w mieście i dwa na terenie powiatu. Głównie są to poprzewracane drzewa. Na szczęście, nie ma osób poszkodowanych - powiedział nam przed godziną 13 mł. bryg. Paweł Kaliński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Alerty pogodowe zostały ogłoszone niemal na całym obszarze Polski. Podlasie to jedyny region, gdzie alert nie obowiązuje.

Czekamy na więcej zdjęć. Prześlij je na Kontakt 24.

Autor: sc/popi / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości