Najnowsze

Potwór z głębin na wybrzeżu Australii

Najnowsze

Dziwne stworzenie na wybrzeżu Australii

Na australijski brzeg woda wyrzuciła prawdziwego potwora, który wygląda jak połączenie mureny z krokodylem i węgorzem.

Miejscowy rybak, Robert Tyndall, potwora znalazł przy pomoście w Swancea, w Nowej Południowej Walii. Zdjęcie umieścił na Facebooku. Zdania internautów na temat dziwnego okazu są podzielone. Część osób uważa, że zdjęcie zostało spreparowane, inni natomiast spekulują, że jest to prehistoryczny potwór morski. Część osób sugerowała, że zwierzę to w rzeczywistości gatunek głębinowego rekina lub węgorza.

To murenoszczuk bagio

Doktor Julian Pepperell, biolog morski, stwierdził, że okaz to prawie na pewno murenoszczuk bagio. Gatunek ten występuje w wodach Oceanu Spokojnego. Często widywany jest również w przybrzeżnej strefie Nowej Południowej Walii. Jest to ryba węgorzokształtna z rodziny murenoszczukowatych.

Na poniższym wideo operator islandzkiej telewizji nagrał dziwny wijący się kształt w wodach rzeki Jokulsa w dolinie Fljotsdal. Nagranie umieszczone na stronie internetowej islandzkiego nadawcy RUV szybko stało sie sensacją. Wiele osób uważa, że widać na nim robaka z Lagarfljot, czyli lokalną odmianę potwora z Loch Ness.

Autor: mab/jap / Źródło: IFL Science

Pozostałe wiadomości