Najnowsze

Potężny piorun uderzył w wieżowiec Donalda Trumpa

Najnowsze

x-newsPiorun uderzył w wieżowiec

Nad Chicago przeszła nawałnica. Niebo rozświetlało tysiące błyskawic. Jedna z nich trafiła w trzeci co do wysokości wieżowiec w Stanach Zjednoczonych - Trump Tower. Zobacz ten moment na wyjątkowym nagraniu.

W Chicago, leżącym w północno wschodniej części USA, w poniedziałek 14 marca rozpętała się potężna burza. Mieszkańcy stanęli wryci, kiedy mrok nocy rozświetliła ogromna błyskawica. Uderzyła w wystający spośród innych obiektów, budynek Trump Tower. Autorowi poniższego nagrania udało się uchwycić moment uderzenia pioruna.

Warunki atmosferyczne nie oszczędziły tej nocy mieszkańców miasta. Nie brakowało silnego deszczu, który w porywach osiągał prędkość nawet 112 km/h. Pojawił się także gigantyczny grad. Lokalni meteorolodzy ostrzegali także przed trąbami powietrznymi, jednak nie ma żadnych doniesień, żeby takie zjawisko wystąpiło w okolicy Chicago.

Blisko sto pięter

Trump Tower Chicago to wieżowiec zaprojektowany przez Adriana Smitha. Jego budowa rozpoczęła się w 2005 roku. Budynek w 2008 roku osiągnął docelową wysokość 423,4 metrów, a konstrukcja została oddana do użytku w 2009 roku. Trump Tower Chicago jest drugim co do wysokości wieżowcem w Chicago i trzecim w Stanach Zjednoczonych (po Willis Tower i Freedom Tower). Natomiast na liście najwyższych budynków na świecie znajduje się obecnie na 11. pozycji. Wieżowiec posiada 98 kondygnacji. Całkowity koszt budowy wyniósł 847 milionów dolarów. Właścicielem biurowca jest konglomerat The Trump Organization, należący do amerykańskiego biznesmena, miliardera Donalda Trumpa.

Autor: AD/jap / Źródło: x-news, abc7chicago.com

Źródło zdjęcia głównego: x-news