Najnowsze

Potężna zamieć pyłowa na Lubelszczyźnie

Najnowsze

[object Object]
Zamieć pyłowa na LubelszczyźnieKontakt 24/Info Meteo LU
wideo 2/17

W czwartek w części kraju silnie wieje, a to sprzyja powstawaniu widowiskowych zjawisk pogodowych. We wsi Kijowiec na Lubelszczyźnie utworzyła się zamieć pyłowa. Materiały dostaliśmy na Kontakt 24.

Redakcja Info Meteo LU we wsi Kijowiec na Lubelszczyźnie (powiat bialski) zaobserwowała potężną zamieć pyłową. W rejonie miejscowości maksymalne podmuchy wiatru w czwartek osiągają prędkość około 60 km/h, co w niektórych miejscach widowiskowo wzbija piach.

JEŚLI BYŁEŚ ŚWIADKIEM CZEGOŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ

"Widzialność była zerowa"

"Zwykle polujemy na burze, ale dziś zapolowaliśmy na potężną zamieć pyłową, która ograniczyła nam widzialność do zera. (...) Bezdeszczowa aura w połączeniu z silnym wiatrem spowodowała niecodzienne zamiecie pyłowe, które licznie pojawiają się dziś między innymi na Lubelszczyźnie. Miejscami zjawisko jest bardzo intensywne i znacząco ogranicza widzialność. To, co dziś ujrzeliśmy, przypominało typową burzę piaskową z amerykańskich filmów. Widoczność była zerowa. Samochód cały brudny, wnętrze samochodu w piachu, ale dla poczucia tego zjawiska na własnej skórze warto było" - napisała na Kontakt 24 redakcja Info Meteo LU.

Zamieć pyłowa na Lubelszczyźnie
Zamieć pyłowa na LubelszczyźnieKontakt 24/Info Meteo LU

Autor: ps/map / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, wetteronlinde.de

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Info Meteo LU

Pozostałe wiadomości