Najnowsze

Poślizgi, wypadki, korki. Zima nęka europejskich kierowców

Najnowsze


Zima coraz mocniej zaznacza swoją obecność w Europie. Kłopoty ze śniegiem i mrozem pojawiły się w Holandii i Niemczech. Tamtejsi kierowcy nie radzili sobie ze śliskimi nawierzchniami.

Zima daje sie we znaki w wielu regionach Europy. Zmagają się z nią Szwedzi, problemy z transportem lotniczym i kolejowym mieli Brytyjczycy. Śnieżyce sprawiły też poważne problemy Rosjanom i Ukraińcom.

Wpadali do rowu

Do tej listy dołącza Holandia. Chociaż śniegu spadło tam mniej niż w wymienionych krajach i tak utrudnił on życie kierowcom. Sytuację pogorszył spadek temperatur, skutkujący oblodzeniem nawierzchni dróg. Efekt? Liczne poślizgi i kolizje.

Do serii takich zdarzeń doszło na drodze w pobliżu wioski Zurich we Fryzji. Do rowów powpadało tam kilka aut. Ich kierowcy musieli czekać na pomoc służb drogowych.

Z kolei w prowincji Holandia Południowa niewielkie opady śniegu wywołały korki. Zablokowana był m.in. trzypasmowa droga w okolicy Zoetermeer.

Biało w Niemczech

Niebezpiecznie było też w Niemczech. Trudne warunki doprowadziły do wypadku na oblodzonej drodze w pobliżu Rauschenbergu. Prowadzący ciężarówkę stracił nad nią kontrolę. Pojazd dachował i wpadł do rowu. Kierowca zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Obfite opady śniegu przeszły przez wiele niemieckich regionów. Dosypało go m.in. w Berlinie, Hamburgu i Dreźnie.

Autor: js/rs / Źródło: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości