Najnowsze

Porywy do 95 kilometrów na godzinę. Żółte alerty na północy

Najnowsze

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/24

Na Pomorzu wieje dosyć silny wiatr. W porywach może rozpędzić się nawet do 95 kilometrów na godzinę.

Wiatr w Polsce nie odpuszcza. Dosyć silnie wieje na wybrzeżu. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

W województwie pomorskim w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk, kartuskim, gdańskim, nowodworskim średnia prędkość wiatru wyniesie od 50-65 kilometrów na godzinę. W porywach miejscami może rozpędzić się do 80-90 km/h. Istnieje trzydziestoprocentowe prawdopodobieństwo, że lokalnie porywy mogą osiągnąć prędkość nawet 95 km/h. Powieje z zachodu. Alerty ważne są do czwartku do godz. 1.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW / TVN Meteo

Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Autor: dd,anw,ao,kw/rp,map,aw,rzw / Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: liebeslakritze/VisualHunt (CC BY-SA 2.0)

Pozostałe wiadomości