Najnowsze

Poród jak maraton. W ciąży potrzebny jest trening. Jaki?

Najnowsze

Aktywnoś fizyczna i ciąża
TVN Meteo ActiveAktywnoś fizyczna i ciąża

Być aktywną w ciąży czy lepiej darować sobie treningi? O zaletach i profitach płynących z właściwie dobranych do kondycji i stanu kobiety ćwiczeń rozmawiały w "Studio Active" położna Karina Kołacz i instruktorka fitness Agata Golenda.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Ciąża to dla kobiety niezwykły okres - przez 9 miesięcy rozwija się w niej nowe życie, a od jej wyborów zależy, czy dziecko, które urodzi, będzie zdrowe, czy nie. Kobieta w ciąży musi nie tylko unikać zagrożeń w postaci dymu papierosowego, alkoholu czy narkotyków oraz śmieciowego jedzenia, ale także... swojego lenistwa.

Aktywna przyszła mama

- Są różne opinie na temat aktywności fizycznej podczas ciąży - przyznaje instruktorka fitness Agata Golenda. - Jedni twierdzą, żeby podczas ciąży nie być zbyt intensywnie aktywną, natomiast inni, że warto - dodała.

TVN Meteo Active do delikatnego, dobranego przez wykwalifikowaną osobę, wysiłku zachęca. Przekonuje do tego również Golenda.

- Poród jest porównywalny do przebiegnięcia maratonu - zauważyła. Nieaktywnej przez cały okres kobiecie będzie po prostu trudniej urodzić niż tej, która zarówno przed ciążą, jak i podczas niej, podejmowała wysiłek fizyczny.

Kiedy czas na popisy

Najlepszym momentem na zadbanie o kondycję jest drugi trymestr. - Wtedy kobiety mają największe pole do popisu - przyznaje położna Karina Kołacz. - Ten pierwszy trymestr musi być spokojny i delikatny ponieważ jest to wczesna ciąża, a w drugim można się popisać, bo znowu w trzecim trymestrze kobieta będzie najbardziej ociężała z powodu coraz większego już tylko brzucha - zaznaczyła.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości