Najnowsze

Poranek pochmurny i deszczowy. Popołudnie przyniesie rozpogodzenia

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (28.09)
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (28.09)

W ciągu dnia w większości kraju będzie się rozpogadzać, a ciśnienie wzrośnie. Chmury i deszcz utrzymają się na północy Polski, we znaki mogą się tam dać także silniejsze porywy wiatru. Trzeba się przygotować na chłodniejszy dzień - nawet na południu termometry nie pokażą więcej niż 20 stopni.

W piątek po porannych opadach powoli rozpogodzi się w większości kraju. Tylko na północy kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. W pozostałej części Polski będzie pogodnie.

Temperatura wyniesie od 15 st. C na Wybrzeżu Gdańskim i Suwalszczyźnie, 18 st. C w centrum kraju do 21 st. C w Małopolsce.

Na wiatr powinni uważać szczególnie mieszkańcy Pomorza - tam można się spodziewać porywów do 65 km/godz. Po południu jego siła będzie słabnąć.

Zróżnicowany biomet

W piątek wilgotność względna powietrza będzie największa na północy kraju. Wyniesie tam ponad 70 procent. Im dalej na południe, tym będzie ona mniejsza. Na Pogórzu wyniesie ok 60 procent.

Na północy kraju może być nam chłodno. Z powodu niższej temperatury oraz wiatru. Im dalej na południe tym mniej tego chłodu i więcej komfortu termicznego. Warunki biometeorologiczne będą korzystne na południu kraju, zupełnie inna sytuacja na północy kraju, gdzie warunki pogodowe mogą źle wpłynąć na nasze samopoczucie. W pasie w centrum kraju warunki biometeo neutralne.

Warunki biometeo na piątek
Warunki biometeo na piątek

Autor: adsz,js/rs,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości